Allsvenska serien 2018/2019


Tabell
Div II:1 2018/2019sp + = - pp mp
1
  Fagervik-Sundsvall II0000
0
0
2  Schack 640000
0
0
3
 SK Rockaden, Sthlm IV 0000
0
0
4  SK Örnen 0000
0
0
5  SS Gambit, Norrtälje 0000
0
0
6
 Stockholms SS III 0000
0
0
7
 Wasa SK III 0000
0
0
8
  Östersunds SS 0000
0
0

RondDatumHemmalagBortalagResultat 
1 2018-10-21Schack 64
-
Fagervik-Sundsvall II Umeå 
  2018-10-21SK Örnen
-
Östersunds SS   
  2018-10-21SS Gambit, Norrtälje
-
Wasa SK III   
  2018-10-21SK Rockaden, Sthlm IV
-
Stockholms SS III    

22018-11-11 Wasa SK III
-
SK Rockaden, Sthlm IV    
 2018-10-20Schack 64
-
Östersunds SS 13.30 
 2019-11-11 Fagervik-Sundsvall II
-
SK Örnen    
 2018-11-11SS Gambit, Norrtälje
-
Stockholms SS III    

32018-12-02 Wasa SK III
-
Schack 64   
 2019-01-12 Östersunds SS
-
SS Gambit, Norrtälje    
 2019-01-12 Fagervik-Sundsvall II
-
Stockholms SS III    
 2019-03-09SK Rockaden, Sthlm IV
-
SK Örnen    

42018-12-01SS Gambit, Norrtälje
-
Schack 64   
 2019-01-13 Östersunds SS
-
SK Rockaden, Sthlm IV    
 2019-01-13SK Örnen
-
Stockholms SS III    
 2019-01-13 Fagervik-Sundsvall II
-
Wasa SK III   

52019-02-03Stockholms SS III
-
Östersunds SS   
 2019-02-03SK Rockaden, Sthlm IV
-
Schack 64   
 2019-01-12SK Örnen
-
Wasa SK III   
 2019-03-09SS Gambit, Norrtälje
-
Fagervik-Sundsvall II   

62019-03-10SS Gambit, Norrtälje
-
SK Örnen    
 2019-03-10SK Rockaden, Sthlm IV
-
Fagervik-Sundsvall II   
 2019-02-02 Wasa SK III
-
Östersunds SS   
 2019-02-02Stockholms SS III
-
Schack 64   

72019-03-24Schack 64
-
SK Örnen    
 2019-03-24 Östersunds SS
-
Fagervik-Sundsvall II   
 2019-03-24SK Rockaden, Sthlm IV
-
SS Gambit, Norrtälje    
 2019-03-24Stockholms SS III
-
Wasa SK III   

Rond 1 (21/10 2018) Spelplats: Umeå universitet
 Schack 64
Elo
  Fagervik-Sundsvall II
Elo
1.  
-
   
2.  
-
   
3.  
-
   
4.  
-
   
5.  
-
   
6.  
-
   
7.  
-
   
8.  
-
   
     
   

Rond 2 (20/10 2018) Spelplats: Umeå universitet
 Schack 64
Elo
 Östersunds SS
Elo
1.      
2.      
3.      
4.      
5.      
6.      
7.      
8.      
        


Individuella resultat, Schack 64 (ordnade efter Elo 1/9 2018
NamnElo
1
2
3
4
5
6
7
Summa
Fredrik Mella2180        
Dietmar Vinke2164        
Jonny Vesterlund 2048        
Henrik Mella1993        
Lauri Komulainen1967        
Lars Göran Carlsson1965        
Simo Lehtonen 1956        
Per-Olov Rova1869        
Jörgen Waara 1914        
Olavi Tenno1903        
Tommi Saukkoriipi1880        
Aleksandr Salykin
1673
        
Jari Ikonen 1652        
Hela laget         
Lagledare: Jörgen Waara
Resultat från alla serier finns på SSF:s hemsida, Div 2:1 2018/2019